imagealt

Jak naprawić dmuchany zamek?

Intensywna eksploatacja dmuchańców sprawia, że niekiedy ulegają one uszkodzeniu. Przerwanie materiału lub szwów wcale nie znaczy jednak, że atrakcja nadaje się do wyrzucenia — wystarczy tylko kilka minut, by produkt znów był jak nowy! Sprawdź, jak sprawnie przeprowadzać naprawę dmuchanego zamku lub zjeżdżalni w przypadku powstania dziury. Z tego artykułu dowiesz się również, jakich narzędzi potrzebujesz, by przywrócić atrakcjom dawną funkcjonalność.

Po pierwsze — o dmuchańce należy odpowiednio dbać!

Konieczności naprawy dmuchańca unikniesz, jeśli będziesz odpowiednio o niego dbać. Właśnie dlatego tak ważne jest zapoznanie się z instrukcją obsługi każdego z modeli oraz stosowanie się do wskazówek producenta w kwestii pielęgnacji i sposobu użytkowania danej atrakcji. Pamiętaj także o regularnych kontrolach stanu dmuchańców. Dokładne obejrzenie ich przed każdym rozłożeniem pomoże Ci maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo użytkowników.

Czyszczenie zamków dmuchanych

Regularne czyszczenie dmuchańców jest niezbędnym elementem poprawnego dbania o ich stan i wygląd. Kwestia ta jest niezwykle istotna w szczególności w przypadku atrakcji użytkowanych codziennie przez liczne grono dzieci. Pamiętaj, by po każdym zakończonym dniu zabawy dokładnie odkurzyć powierzchnię dmuchanego zamku. Umyj ją także wodą z mydłem lub innym łagodnym detergentem.

Zapobieganie uszkodzeniom zamków dmuchanych

Powody powstawania uszkodzeń mogą być różne. Nierzadko odpowiadają za nie bawiące się na atrakcji dzieci, które wnoszą na powierzchnię dmuchańca zabawki, biżuterię i różnego rodzaju ostre przedmioty. Ryzyko przerwania materiału zwiększa także zabawa w odzieży wyposażonej w ćwieki czy zamki błyskawiczne. Pamiętaj więc o pouczeniu swoich klientów o konieczności pozostawienia odzieży wierzchniej, obuwia i ostrych przedmiotów poza terenem dmuchańca. W najbliższym otoczeniu atrakcji nie powinny znaleźć się także potencjalne źródła ognia, na przykład zapalone papierosy.

Do uszkodzenia dmuchańców może przyczynić się rozkładanie ich na nieodpowiedniej powierzchni, dlatego wybraniu miejsca montażu należy poświęcić szczególną uwagę. Zachowaj kilkumetrowy odstęp od drzew, elementów instalacji elektrycznej, murów czy ogrodzeń. Rozłożona pod dmuchańcem specjalna plandeka ochroni go np. przed leżącymi na ziemi ostrymi kamieniami. Jeśli zauważysz drobne uszkodzenia powierzchni lub szwów dmuchańca, nie czekaj i przystąp do naprawy lub skorzystaj z pomocy serwisu. Zaniedbania w tej kwestii nie tylko narażają uczestników zabawy na niebezpieczeństwo, lecz mogą dodatkowo pogorszyć stan atrakcji i sprawić, że jej naprawa będzie bardzo kosztowna lub niemożliwa.

Najczęstsze uszkodzenia dmuchańców:

Gdy nadchodzi sezon, dmuchańce plenerowe zaczynają się cieszyć ogromną popularnością. Intensywnie użytkowane atrakcje są szczególnie narażone na uszkodzenia. Dlatego właśnie warto wiedzieć, jak radzić sobie z najczęściej występującymi problemami. Należą do nich przede wszystkim zerwane szwy i dziury w materiale. Do poradzenia sobie z niektórymi kłopotami wystarczy odpowiedni zestaw naprawczy, jednak poważniejsze ingerencje w strukturę konstrukcji powinny zostać przeprowadzane przez wykwalifikowany serwis dmuchańców.

Zerwany szew na zamku dmuchanym

Zauważyłeś, że w Twoich dmuchańcach pojawiły się uszkodzenia szwów? W tym przypadku nie zalecamy samodzielnej naprawy atrakcji. O wiele lepszym pomysłem będzie skorzystanie z profesjonalnej usługi serwisowej. Nieostrożna, nieumiejętna ingerencja w strukturę szwów mogłaby dodatkowo pogorszyć problem i sprawić, że naprawa dmuchańca mogłaby przestać być opłacalna. Źle zszyty szew może także pęknąć pod wpływem obciążenia, stwarzając ryzyko dla uczestników zabawy.

Przerwany materiał dmuchanej zjeżdżalni

Przerwanie się plandeki dmuchańca to bardzo często występujący typ uszkodzenia. Powstaje on zwykle pod wpływem kontaktu materiału atrakcji z ostrym przedmiotem lub elementem odzieży, wniesionym na powierzchnię dmuchańca przez uczestnika zabawy. Uszkodzone w ten sposób dmuchane zjeżdżalnie można na szczęście z łatwością naprawić. Warto pamiętać, że w tym przypadku należy działać szybko — użytkowanie dziurawej atrakcji może nie tylko wiązać się z niebezpieczeństwem dla bawiących się dzieci, lecz również pogorszyć sytuacje i wpłynąć na powstawanie większych rozdarć. Aby dmuchane zjeżdżalnie przez długi czas pozostawały sprawne, pamiętaj o regularnych kontrolach ich stanu technicznego.

Jak naprawić dmuchańca?

Jeśli zauważyłeś uszkodzenia szwów lub duże dziury czy przetarcia w Twoim dmuchańcu, nie ryzykuj i oddaj urządzenie do serwisu. W ramach usługi możesz również liczyć na dokładny przegląd techniczny, dzięki czemu w porę wykryjesz inne usterki i poradzisz sobie z nimi jeszcze zanim zaczną stanowić prawdziwy problem. Z niektórymi uszkodzeniami, takimi jak niewielkie dziury w materiale dmuchańca, możesz jednak z powodzeniem poradzić sobie samodzielnie. W tym celu wykorzystaj odpowiedni do danego typu materiału klej oraz łatę. Naprawy dmuchaw lub elementów montażowych (na przykład zaczepów z D-ringami) należy dokonać w profesjonalnym serwisie.

Firma GunGan wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i oferuje gwarancję na zdecydowaną większość swoich produktów. Nasze dmuchańce wykonujemy przy użyciu wytrzymałych materiałów, takich jak TPU i PVC — kupując nowe atrakcje z naszej oferty możesz mieć pewność, że posłużą Ci jeszcze przez wiele lat! Jeśli którykolwiek ze sprzętów ulegnie awarii, zawsze możesz skorzystać z naszego profesjonalnego serwisu. Sprawdź dmuchańce od GunGan i zapewnij bezpieczeństwo uczestnikom zabawy.

Ile kosztuje wynajem dmuchańca? Sprawdzamy ceny!

Ile kosztuje wynajem dmuchańca? Sprawdzamy ceny!

Cena wynajmu dmuchańca - zamku, zjeżdżalni itp. na imprezę zależy m.in. od rodzaju atrakcji i lokalizacji wypożyczalni. Sprawdź, ile to kosztuje! read more
Gry i zabawy na świeżym powietrzu dla dorosłych - 5 pomysłów na atrakcje zespołowe

Gry i zabawy na świeżym powietrzu dla dorosłych - 5 pomysłów na atrakcje zespołowe

Wyjazd integracyjny, spotkanie po latach, a nawet zwykły weekendowy wypad z przyjaciółmi za miasto to doskonała okazja do wspólnej zabawy. W końcu kto powiedział, że dorośli nie mogą się bawić? Poznaj 5 niebanalnych pomysłów na gry i zabawy plenerowe dla każdego! read more
Zainwestuj w dmuchańce GunGan i zarabiaj

Zainwestuj w dmuchańce GunGan i zarabiaj

Dzięki naszej szerokiej ofercie dmuchańców i profesjonalnemu podejściu GunGan staje się nieodłącznym elementem Twojego sukcesu. read more
Pomysł na biznes w branży dziecięcej

Pomysł na biznes w branży dziecięcej

Nie masz pomysłu na własną firmę? Przeczytaj ten artykuł — znajdziesz tu gotowe pomysły na biznes, które pozwolą Ci się zainspirować i zdecydować, co pragniesz robić! read more
Sprawdzony sposób na finansowy sukces.

Sprawdzony sposób na finansowy sukces.

Zobacz, z jakich gotowych pomysłów na biznes związany z rozrywką możesz skorzystać, by zaistnieć w branży eventowej, lub dlaczego wypożyczalnia dmuchańców może być propozycją właśnie dla Ciebie! read more
Jak naprawić uszkodzony dmuchany zamek?

Jak naprawić uszkodzony dmuchany zamek?

Z tego artykułu dowiesz się jakich narzędzi potrzebujesz, by przywrócić atrakcjom funkcjonalność. Praktyczne porady w przypadku awarii. read more