imagealt
Perspektywiczna branża dziecięca cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Postawienie pierwszych kroków na tym rynku może jednak nie należeć do najłatwiejszych — który spośród dziesiątek rodzajów działalności w jej ramach wybrać? Jeśli nie masz pomysłu na własną firmę, przeczytaj ten artykuł — znajdziesz tu gotowe pomysły na biznes, które pozwolą Ci się zainspirować i zdecydować, co pragniesz robić!

W tym artykule:

- opis branży dziecięcej — korzyści i wyzwania biznesu,

- praktyczne porady i pomysły na gwarantowany zysk,

- wyjaśnienie pojęcia PKD oraz garść praktycznych informacji o dmuchanym biznesie w kategorii dziecięcej i dla rodzin.

Branża dziecięca — czy to trudny sektor działalności?

Biznes dziecięcy to działalność, która, choć bywa wymagająca, daje przedsiębiorcom ogrom satysfakcji. Umożliwia także cieszenie się atrakcyjnymi zarobkami — rodzice chętnie poszukują coraz to lepszych produktów dla swoich pociech, zwracając uwagę już nie tylko na cenę, lecz i jakość oraz pochodzenie danego przedmiotu. Na przestrzeni ostatnich dekad wśród rodzin znacząco zmieniła się też kultura wolnego czasu, spędzanego wspólnie ze swoimi dziećmi. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju parki rozrywki, półkolonie i inne formy aktywności, pozwalające połączyć relaks, ruchową zabawę oraz edukację.

To, co przemawia na korzyść rozpoczynania działalności w branży dziecięcej, to stosunkowo niski próg wejścia — by skutecznie działać na tym rynku, nie potrzeba wysokiego kapitału. Własna działalność w branży dziecięcej może być związana z udostępnianiem miejsca (np. parki rozrywki, małpie gaje w centrach handlowych), usługami (np. sesje zdjęciowe dla dzieci, wynajem dmuchańców) czy sprzedażą towarów (np. własnoręcznie robionych zabawek dla dzieci). Możliwości jest mnóstwo! To, o czym muszą pamiętać przedsiębiorcy rozpoczynający działalność na tym rynku, to upewnienie się, że sprzedawane produkty bądź świadczone usługi są jak najlepszej jakości — zawsze należy mieć na uwadze bezpieczeństwo dziecka.

Pomysły na własny biznes w branży dziecięcej

Własny biznes dziecięcy to możliwość rozwoju w sektorze, który zawsze pełen jest radości i dobrej energii. Aby tak działalność mogła być satysfakcjonująca oraz dochodowa, potrzebny jest dobry pomysł na biznes. Oto garść inspiracji dla Twojej firmy!

  • Wypożyczalnia sprzętu do gier plenerowych — w jej ramach możesz udostępniać sprzęt do takich zabaw jak Bumper Ball czy Archery Tag.

  • Opieka nad dziećmi — wielu rodziców poszukuje odpowiedzialnych osób, którym można bez obaw powierzyć opiekę nad ich pociechami. Rozwiązaniem ich problemu może być prowadzona przez Ciebie agencja opiekunek lub firma zajmująca się organizacją półkolonii.

  • Fotografia dziecięca — zdjęcia to sposób na zatrzymanie w czasie wyjątkowych chwil. Usługi fotografów oferujących sesje dla rodziców i ich pociech cieszą się dużą popularnością wśród wielu rodzin, zarówno tych zaraz po urodzeniu dziecka, jak i tych z nieco starszymi latoroślami.

  • Zajęcia edukacyjne — rodzice coraz częściej kładą szczególny nacisk na edukację od najwcześniejszych lat. Efektem tego jest zwiększenie się popytu na usługi osób, które pracują z małymi dziećmi, organizując zajęcia edukacyjne, sportowe, plastyczne czy językowe (tu szczególną popularnością cieszy się język angielski).

  • Prowadzenie bloga o tematyce dziecięcej — w czasach, gdy duża część naszego życia toczy się w internecie, chętnie zaglądamy tu także po porady parentingowe i recenzje produktów dla dzieci. Promocja poprzez media społecznościowe pozwala zyskać uwagę wielu odbiorców i zachęcić marki do współpracy z nami.

Wypożyczalnia dmuchańców — duże, kolorowe atrakcje przyciągają najmłodszych i nie pozwalają się oderwać przez długie godziny. Dmuchańce plenerowe to fantastyczny sposób na zarobek na różnego rodzaju festynach, imprezach na świeżym powietrzu czy wielu, wielu innych wydarzeniach.

Dmuchańce to sprawdzony biznes

Dmuchańce to stały element wyposażenia parków rozrywki, wesołych miasteczek czy plenerowych małpich gajów. Trwale wpisały się one również w scenerię festynów, półkolonii i innych wydarzeń dla najmłodszych. To właśnie one najczęściej cieszą się największą uwagą małych gości plenerowych imprez. W końcu czy może być coś lepszego niż radosna, ruchowa zabawa na bajecznie kolorowym, miękkim skakańcu?

Udostępnianie dmuchańców to nie tylko świetny pomysł na biznes, który sprawia wiele radości, lecz także rentowna działalność przynosząca wymierne korzyści. Raz zakupiony dmuchaniec dobrej jakości umożliwi długą eksploatację i czerpanie zysków jeszcze przez wiele lat. Dmuchane atrakcje cieszą się popularnością nie tylko wśród najmłodszych, lecz także wśród starszych dzieci oraz nastolatków, co znacząco powiększa potencjalne grono odbiorców. Niektóre modele z powodzeniem mogą być użytkowane także przez dorosłych! Dmuchańce chętnie wynajmowane są podczas imprez integracyjnych, wesel, spotkań rodzinnych, osiedlowych i miejskich festynów oraz półkolonii.

Dmuchańce jakie PKD

PKD to skrót odnoszący się do Polskiej Klasyfikacji Działalności. Ustalone w jej ramach pięcioznakowe kody PKD pozwalają wyodrębnić różne rodzaje działalności społeczno-gospodarczej. Każdy przedsiębiorca rejestrujący firmę w CEIDG powinien wybrać przynajmniej jeden kod PKD, który najlepiej opisuje jego działalność na rynku. Który kod PKD wybrać w przypadku prowadzenia biznesu dmuchańcowego?

Jeśli zamierzasz udostępniać swoje dmuchańce w ramach różnego rodzaju wydarzeń lub we własnym parku rozrywki, odpowiednimi kodami PKD dla Ciebie mogą być:

  • 93.21.Z Działalność wesołych miasteczek i parków rozrywki.

  • 93.29.Z Pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna.

Planujesz rozbudowę firmy i zamierzasz świadczyć w jej ramach nowe usługi, na przykład związane ze sprzedażą przekąsek lub zabawek? Nie umieszczaj we wniosku o wpis do CEIDG kodów PKD odnoszących się do tych typów działalności, których jeszcze nie prowadzisz. W każdym momencie zaktualizować listę kodów znajdującą się we wpisie Twojej firmy nie warto więc wpisywać ich na zapas. Zakres działalności możesz dowolnie rozszerzać, zawężać lub całkiem zmienić jej profil (poprzez zmianę kodu głównej działalności).

Ile kosztuje wynajem dmuchańca? Sprawdzamy ceny!

Ile kosztuje wynajem dmuchańca? Sprawdzamy ceny!

Cena wynajmu dmuchańca - zamku, zjeżdżalni itp. na imprezę zależy m.in. od rodzaju atrakcji i lokalizacji wypożyczalni. Sprawdź, ile to kosztuje! read more
Gry i zabawy na świeżym powietrzu dla dorosłych - 5 pomysłów na atrakcje zespołowe

Gry i zabawy na świeżym powietrzu dla dorosłych - 5 pomysłów na atrakcje zespołowe

Wyjazd integracyjny, spotkanie po latach, a nawet zwykły weekendowy wypad z przyjaciółmi za miasto to doskonała okazja do wspólnej zabawy. W końcu kto powiedział, że dorośli nie mogą się bawić? Poznaj 5 niebanalnych pomysłów na gry i zabawy plenerowe dla każdego! read more
Zainwestuj w dmuchańce GunGan i zarabiaj

Zainwestuj w dmuchańce GunGan i zarabiaj

Dzięki naszej szerokiej ofercie dmuchańców i profesjonalnemu podejściu GunGan staje się nieodłącznym elementem Twojego sukcesu. read more
Pomysł na biznes w branży dziecięcej

Pomysł na biznes w branży dziecięcej

Nie masz pomysłu na własną firmę? Przeczytaj ten artykuł — znajdziesz tu gotowe pomysły na biznes, które pozwolą Ci się zainspirować i zdecydować, co pragniesz robić! read more
Sprawdzony sposób na finansowy sukces.

Sprawdzony sposób na finansowy sukces.

Zobacz, z jakich gotowych pomysłów na biznes związany z rozrywką możesz skorzystać, by zaistnieć w branży eventowej, lub dlaczego wypożyczalnia dmuchańców może być propozycją właśnie dla Ciebie! read more
Jak naprawić uszkodzony dmuchany zamek?

Jak naprawić uszkodzony dmuchany zamek?

Z tego artykułu dowiesz się jakich narzędzi potrzebujesz, by przywrócić atrakcjom funkcjonalność. Praktyczne porady w przypadku awarii. read more