imagealt
W tym artykule:

Na godziny lub na cały dzień - ceny wynajmu dmuchańców

Obsługa i montaż

- W Lublinie taniej niż w Warszawie, czyli znaczenie lokalizacji

- Wynajem dmuchańców długoterminowy

- Dmuchańce na wynajem jako pomysł na biznes

Na godziny lub na cały dzień - ceny wynajmu dmuchańców

Wypożyczalnie dmuchanych atrakcji różnie kształtują swoje cenniki. W zależności od potrzeb, możesz wynająć konstrukcję na godziny lub na cały dzień. Sprawdziliśmy, jaki średnio koszt musi ponieść odbiorca końcowy - na podstawie ofert firm działających w różnych regionach Polski, obowiązujących na 2024 rok. Co ważne, producent dmuchanych konstrukcji nie ustala ani minimalnych, ani maksymalnych cen wynajmu - to, jak kształtuje się ostateczna oferta, całkowicie zależy od firmy działającej jako wypożyczalnia.

Poniższe dane opierają się na researchu z sieci w sezonie 2024- przed skorzystaniem z oferty zawsze należy skontaktować się z wypożyczalnią.

W przypadku najprostszych dmuchańców dla dzieci średni koszt pierwszej godziny zaczyna się od około 200 zł. Przy czym te podstawowe 60 minut zawsze jest droższe niż kolejne, ze względu na konieczność dojazdu ekipy montażowej, ustawienia i nadmuchania urządzenia. W praktyce organizatorzy imprez rzadko decydują się na wynajem zjeżdżalni lub innej atrakcji tylko na jedną godzinę. Już przy 5-6 godzinach koszt staje się porównywalny z wypożyczeniem dmuchańca na cały dzień.

Za zamek do skakania lub dmuchaną zjeżdżalnię zapłacisz średnio od 500-600 zł za dobę. Czym większa i bardziej skomplikowana atrakcja, tym wynajem okaże się droższy. Najwięcej kosztują urządzenia wyposażone w mechanizmy, takie jak np. Byk Rodeo czy Meltdown Eliminator. Wypożyczenie takiego sprzętu na cały dzień kosztuje zwykle około 1.500 zł. Pomiędzy najtańszymi a najdroższymi konstrukcjami znajdują się dmuchane place zabaw, urządzenia do rywalizacji, atrakcje wodne, parki rozrywki itp.

Obsługa i montaż

Dowóz, montaż i demontaż konstrukcji zazwyczaj wliczone są w cenę wynajmu. Wyjątkiem są sytuacje, gdy np. chcesz skorzystać z usług firmy znajdującej się daleko od miejsca imprezy. Wtedy wypożyczalnia decyduje, czy dojazd zapewni gratis, czy za dodatkową opłatą.

Podczas kalkulacji musisz też uwzględnić m.in. koszt pracy opiekuna czy animatora, jeśli dodatkowo planujesz zapewnić dzieciom gry i zabawy, malowanie buziek itp.

W Lublinie taniej niż w Warszawie, czyli znaczenie lokalizacji

Choć firmy zajmujące się wynajmem dmuchańców często mają na swoich stronach internetowych cenniki, tak naprawdę koszty zwykle kształtują się indywidualnie. Wypożyczalnie biorą pod uwagę kwestie takie jak np. odległość dowozu, obsługę techniczną czy też ilość jednocześnie przywożonych urządzeń. Przy większych festynach i innych imprezach, gdzie zabawa odbywa się na kilku konstrukcjach, koszt każdej z nich może być niższy niż przy jednostkowym wynajmie.

Z tego względu warto szukać lokalnie działających firm. Na ceny wpływa też region. Za dmuchaniec wynajmowany w Warszawie lub we Wrocławiu zapłacisz więcej niż za atrakcję w małym miasteczku na Podlasiu czy Dolnym Śląsku.

Wynajem dmuchańców długoterminowy

Firmy oferują też długoterminowy wynajem zamków dmuchanych i innych urządzeń. Z takiej oferty często korzystają władze miasta i inni organizatorzy, którzy w miejscu odwiedzanym przez turystów ustawiają taką atrakcję np. na miesiąc lub nawet na cały wakacyjny sezon. Z oczywistych względów dobowy koszt wynajmu długoterminowego znacząco spada. Dla wypożyczalni jest to sytuacja bardzo korzystna, dlatego firmy chętnie decydują się nawet na znaczne obniżenie cen.

Dmuchańce na wynajem jako pomysł na biznes

Cennik wynajmu dmuchańców może zainteresować nie tylko organizatorów imprez prywatnych i ogólnodostępnych, ale też osoby szukające pomysłu na biznes. Zakup zjeżdżalni dmuchanych, zamków czy urządzeń do rywalizacji to idealny pomysł na początek działalności lub dodatkowy zarobek. Inwestycja w taki produkt zwraca się już po jednym sezonie. Sama obsługa - szybkie rozłożenie i złożenie sprzętu - nie jest skomplikowana. Wystarczy proste szkolenie, by nawet osoba bez dużego doświadczenia nabyła umiejętności sprawnego montażu i demontażu dmuchańców w terenie i w pomieszczeniach.