Tory skimboardowe
Czym jest Skimboarding?
Świetna zabawa połączona ze sportem wodnym dla wielbicieli surfingu i adrenaliny. Absolutna nowość na rynku atrakcji plenerowych z roku na rok zdobywa coraz większą grupę wielbicieli tego typu zabaw. Produkt przeznaczony jest dla każdej osoby, której koordynacja ruchowa pozwala na rozbieg i wskoczenie na drewnianą deskę, po czym wykonuje ona ślizg na tafli wody. Zaprojektowany tor o określonej długości wyłożony jest materiałem, który utrzymuje lustro wody w określonym obszarze, dzięki temu ślizg jest długi i precyzyjny. Podczas jazdy na torze bardziej zaawansowane osoby mogą wykonywać akrobacje zbliżone do tych prezentowanych podczas jazdy na klasycznej desce z kółkami.
Profesjonalny tor skimboardingowy produkowany jest w rożnych wymiarach, względem potrzeb i przeznaczenia plenerowego. Doskonale sprawdzi się na rodzinnej i kameralnej imprezie (do 15m), a także jako główna atrakcja na obozie, wydarzeniu sportowym lub imprezie eventowej (do 25m).
Na uwagę zasługuję również fakt, że skimboard uprawiają także profesjonaliści: 62-letni Australijczyk Ron Aggs pokonał na desce skimboardowej dystans 50 metrów, czym ustalił rekord Australii.
Tory skimboardowe oferowane przez Gangaru (wcześniej GunGan) wyprodukowane są z gazoszczelnej tkaniny stosowanej do produkcji między innymi pontonów ratowniczych. Materiał ten jest odporny na rozdarcia i przetarcia. Wysoki próg ścieralności oraz gramatura materiału PCV gwarantuje doskonałą zabawę, bezpieczeństwo i wytrzymałość przez wiele sezonów.
Niekwestionowaną zaletą toru skimboardingowego jest jego mobilność oraz możliwość umiejscowienia niemal na każdym podłożu z zachowaniem bezpieczeństwa w obrębie atrakcji. Zaleca się ustanowienie pola ochronnego dla użytkowników atrakcji o dodatkowe obszary w postaci amortyzacji podłoża o piankę wspornikową. Zalecamy także aby podczas korzystania z toru skimboardingowego zabezpieczyć użytkowników o kaski ochronne. Tor skimboardingowy doskonale sprawdza się na płaskich, miękkich podłożach takich jak; trawniki, piaszczyste wybrzeże wspomagane nasypem utwardzanym, lub utwardzonym gruncie nie żwirowym.