imagealt

Gdy rozpoczynają się upalne dni, nadchodzi czas beztroskiej zabawy na świeżym powietrzu. W sezonie letnim ogromnym zainteresowaniem cieszą się wszelkiego rodzaju wodne atrakcje, takie jak dmuchane parki wodne. Jeśli prowadzisz ośrodek wypoczynkowy lub hotel, zainstalowanie takiego obiektu na powierzchni pobliskiego zbiornika wodnego to świetny pomysł na przyciągnięcie nowych klientów i zwiększenie dochodów z działalności. Gdy już się na to zdecydujesz, musisz dowiedzieć się, jak zapewnić gościom atrakcji możliwość bezpiecznej i beztroskiej zabawy.

W tym artykule:

- bezpieczeństwo w dmuchanym parku wodnym,

- sposób na uszkodzenia,

- ochrona zdrowia i życia uczestników zabawy,

- tylko sprawdzone produkty.

Rozkładasz park wodny dmuchany? Zadbaj o poprawny montaż

Dmuchane parki wodne rozkładane są na wodzie, w związku z czym technika ich montażu różni się od tej, którą stosuje się w przypadku tradycyjnych dmuchańców plenerowych. To, jaka metoda będzie wykorzystana do rozłożenia i zabezpieczenia atrakcji, w dużej mierze zależy od wielkości, rodzaju oraz liczby jej elementów, a także od ilości dostępnego miejsca i typu gruntu w akwenie wodnym. Zbiornik, na którym umieszczamy dmuchany park wodny, powinien mieć przynajmniej 1,2 metra głębokości pod każdym z jego elementów. Należy instalować atrakcje wyłącznie w akwenach z wodą zdatną do kąpieli.

W GunGan dbamy o to, byś zawsze miał możliwość skorzystania z naszej pomocy w kwestii montażu dmuchanego parku wodnego. W zależności od Twoich preferencji możesz skorzystać z dostarczanych przez nas niezbędnych wskazówek na ten temat lub powierzyć nam przeprowadzenie instalacji atrakcji za Ciebie.

Dmuchane parki wodne - jak zadbać o bezpieczeństwo zabawy?

Dmuchane parki wodne często łączą w sobie różnorodne typy atrakcji, takie jak zjeżdżalnie, mostki czy dmuchane ścianki wspinaczkowe w torach przeszkód. Niezależnie jednak od tego, jak duże i złożone są dmuchańce, każda strefa wodnej zabawy musi mieć swój regulamin, którego uczestnicy zabawy muszą przestrzegać, by nie stwarzać ryzyka dla siebie lub innych. Użytkownicy dmuchanego parku wodnego muszą pamiętać na przykład o obowiązującym na atrakcji zakazie spożywania jedzenia oraz picia napojów (w szczególności alkoholu).

Zasady montażu i użytkowania dmuchanych aquaparków, w tym takie kwestie jak maksymalna liczba osób jednocześnie przebywających na danym segmencie dmuchanego parku wodnego czy bezpieczne umiejscowienie atrakcji na wodzie, reguluje norma europejska PN-EN ISO 25649-6.

Dmuchane parki wodne — w jakim ubiorze można z nich korzystać?

Dzieci i osoby dorosłe przebywające na terenie dmuchanego parku wodnego przez cały czas powinny mieć założone kamizelki ratunkowe. Podczas zabawy na atrakcji goście ubrani są w stroje kąpielowe i nie mają ze sobą żadnych ostrych lub twardych przedmiotów, które mogłyby spowodować uszkodzenie atrakcji.

Kto powinien czuwać nad przebiegiem zabawy na dmuchanym parku wodnym?

Dmuchany park wodny powinien być pod stałym nadzorem ratowników wodnych. Ich minimalną liczbę oraz rozmieszczenie stanowisk w przestrzeni akwenu ustala się na podstawie rozporządzenia z dnia 23 stycznia 2012 r. w sprawie minimalnych wymagań dotyczących liczby ratowników wodnych zapewniających stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego.

Jak postępować w razie uszkodzenia wodnej atrakcji?

Uszkodzenia powierzchni dmuchanych parków wodnych zdarzają się stosunkowo rzadko, jednak nie mogą być bagatelizowane. Na szczęście wiele usterek można naprawić samodzielnie i bez potrzeby uprzedniego złożenia całej konstrukcji. Dzięki temu, że dmuchane parki wodne zwykle składają się z wielu niepołączonych ze sobą trwale segmentów, mamy możliwość wyłączenia z użycia tylko tej części atrakcji, która wymaga naprawy.

Bezpieczny dmuchany park wodny — tylko od sprawdzonego dostawcy

W GunGan wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo zabawy na dmuchanych parkach wodnych, dlatego dostępne w naszej ofercie atrakcje są zgodne z normami europejskimi i wykonywane z grubego, mocnego PCV. Każdy zakupiony w naszym sklepie obiekt dostarczany jest wraz z kompletem wymaganej dla niego dokumentacji. Pozostajemy do dyspozycji naszych klientów na każdym etapie zamówienia — zawsze możesz liczyć na naszą pomoc i poradę w kwestii montażu czy eksploatacji dmuchanych atrakcji. Sprawdź dmuchane parki wodne od GunGan i stwórz przestrzeń emocjonującej, ale i bezpiecznej zabawy.