„Bumper Ball” jest urządzeniem w kształcie kuli, wykonanym z przezroczystego i kolorowego materiału TPU. Wewnętrzna, cylindryczna część jest połączona za pomocą zgrzewania z częścią zewnętrzną. Sprężystość i wytrzymałość kuli zapewnia specjalne wiązanie konstrukcji wewnętrznej, które wykonane jest ze sznurków o odpowiedniej długości, umocowanych między częścią wewnętrzną, a zewnętrzną kuli. Dzięki temu urządzenie może znosić duże obciążenia. Wewnątrz cylindra zamocowana jest regulowana uprząż zakładana na ramiona. Uprząż i uchwyty na dłonie są wszyte oraz zgrzane na gorąco z materiałem wewnętrznego cylindra urządzenia. Na zewnątrz kuli zamontowany jest zawór, który służy do napełniania i opróżniania kuli.

Przygotowanie kuli Bumper Ball do użytku – czy to skomplikowane?

Przygotowanie kuli jest bardzo proste. Cały zestaw kul (10 sztuk) może być gotowy nawet w 15 minut! Najpierw rozkładamy kulę na płasko i odkręcamy w niej korek. Następnie musimy podłączyć wężyk do pompki od strony przełącznika. Drugą końcówkę rurki umieszczamy w zaworze i włączamy pompkę. Ważne jest, żeby wężyk „dopasował” się do korka, służą do tego specjalnie zaprojektowane otwory. Pamiętaj, żeby nie przepompować Bumper Ball’a, ponieważ mogą powstać zniekształcenia, a przy uderzeniu kula może pęknąć. Sprężystość sprawdzamy, naciskając otwartą dłonią na górną/dolną krawędź kuli. Jeżeli materiał zgina się na około 4–5 cm, to kula jest bardzo dobrze przygotowana do użytku.

Mamy napompowaną kulę, co dalej?

Tworzymy boisko. Do tego potrzebne są tzw. plastikowe grzybki (coiny). Standardowe boisko do gry ma wymiary 20 x 30 m. Oczywiście jeżeli mamy mniejszy teren, to żaden problem, gra będzie po prostu bardziej dynamiczna. Na dwóch końcach ustawiamy składane lub dmuchane bramki - i gotowe. Pamiętaj, że jest mnóstwo różnych sposobów rozgrywek z kulami Bumper Ball. Najpopularniejszy to Bubble Football, ale w kulach można rozgrywać również team deathmatch i wiele innych. Pamiętaj, aby zawsze sprawdzić czy boisko jest oczyszczone z kamieni, patyków itp. oraz czy dookoła boiska znajdują się przedmioty ostre, mogące uszkodzić kule do Bubble Football.

Kule gotowe, boisko gotowe – czy to wszystko?

Kiedy mamy przygotowane boisko i kule, pozostaje nam tylko wyregulować uprzęże dla uczestników. Długość pasków uprzęży należy zawsze dopasować do wymiarów uczestnika zabawy. Pamiętaj: głowa uczestnika nigdy nie może wystawać poza kulę. Minimalna odległość czubka głowy gracza od górnej krawędzi kuli to 15 cm. Uprzęże regulujemy zawsze przed wejściem uczestnika do kuli. Jeśli uczestnik wejdzie do kuli, a uprzęże okażą się za luźne - należy poprosić go o opuszczenie kuli i ponownie uregulować uprzęże. 

Zakładanie kuli Bumper Ball

Kule należy ustawić w taki sposób, żeby paski uprzęży swobodnie zwisały. Uczestnik zabawy powinien wejść do kuli przodem (od strony, z której paski uprzęży są węższe) i przełożyć przez nie wyprostowane ręce. Następnie powinien wyprostować się, unieść ramiona do góry i umieścić paski na barkach. Później, podwijając łokcie do środka, powinien złapać za uchwyty przednie znajdujące się wewnątrz kuli, na wysokości klatki piersiowej. Żeby uprościć wyjaśnianie, jak założyć kulę Bumper Ball, możemy powiedzieć uczestnikom zabawy, że ustawiamy ją na płasko, wchodzimy od strony korka i zakładamy jak plecak.

imagealt
imagealt

Koniec eventu – co dalej?

Po skończonej zabawie musimy najpierw wyczyścić kule. Polecamy delikatnie umyć spirytusem medycznym wnętrze kuli i paski, żeby je zdezynfekować. Później rozcieńczonym płynem do prania myjemy ponownie kule w środku i delikatnie spryskujemy paski – w ten sposób zyskujemy dodatkowy efekt świeżości. Paski zalecamy prać średnio co miesiąc (zależy to przede wszystkim od częstotliwości użytkowania kul).

Po dezynfekcji i odświeżeniu kul Bumper Ball zaczynamy wypompowywać z nich powietrze (wężyk przykręcamy do pompki z drugiej strony, bez przełącznika) tak, aby powstała „próżnia” wewnątrz kuli. Pamiętaj, żeby kule wypompowywać zawsze na boku, dzięki temu uprzęże nie wydostaną się na zewnątrz, a podczas przenoszenia paski się nie pobrudzą. Kiedy usłyszymy charakterystyczny dźwięk (jakby pompka zaczęła się dusić), to oznacza, że kula jest gotowa. Możemy wyjąć wężyk, koniecznie na włączonej pompce, żaby powietrze nie dostało się do środka. Jeżeli będziemy stosować się do tej zasady, nasze kule będą dłużej wyglądać jak nowe! (Spowolnimy w ten sposób proces żółknięcia materiału, który wynika m.in. z pozostawiania powietrza wewnątrz kuli). Składamy kule na pół albo zwijamy je do pokrowca i możemy pakować Bumper Ball’e do samochodu.

Przechowywanie kul – czy magazyn jest potrzebny?

Kule najlepiej przechowywać na podwyższeniu (nigdy na ziemi, z powodu wilgoci). Bumper Ball’e nie potrzebują ogrzewanego magazynu, ważne jest, żeby kule nie leżały bezpośrednio na ziemi. Jeżeli nie mamy magazynu, nie jest to kłopot, ponieważ Bumper Balle można zwinąć do pokrowca i schować do szafy w domu.

Serwisowanie kul – dodatkowe koszty?

Serwisowanie kul jest bardzo proste i nie generuje dodatkowych kosztów. Po każdym sezonie warto dokładnie umyć kule na zewnątrz i wewnątrz (najlepiej użyć w tym celu karchera). Wyprać paski, dokręcić korki specjalnym kluczem i załatać wszystkie dziurki.

Żeby zakleić przebicia należy wyciąć łatkę w kształcie okręgu, którego średnica powinna być o 1 cm większa od dziurki. Przecieramy ją papierem ściernym od strony klejącej i to samo robimy przy dziurce. Następnie odtłuszczamy łatkę i miejsce klejenia.

W przypadku kleju kropelka w żelu (zalecamy używanie go w sytuacjach awaryjnych na eventach) nakładamy klej na łatkę i przykładamy do miejsca klejenia. Po przyklejeniu wykonujemy dwa, trzy okrągłe ruchy palcem zgodnie z ruchem wskazówek zegara, żeby klej dobrze się rozprowadził i przytrzymujemy przez 30 sekund (najlepiej kleić w ten sposób kule napompowane).

Drugi klej to HysoFix (klej do plandek). Najlepiej za jego pomocą kleić kule Bumper Ball, kiedy są wypompowane. Nakładamy klej na miejsce klejenia oraz na łatkę i czekamy chwilę, aż klej lekko przeschnie. Potem przykładamy łatę do miejsca klejenia. Naszą nowo przyklejoną łatę zostawiamy pod naciskiem na 12 godzin. Gotowe!

imagealt
imagealt

5 najważniejszych zasad, dzięki którym przedłużysz żywotność Twoich kul!

  • Uważnie pompuj kule, żeby ich nie przepompować.
  • Zawsze czyść kule w środku od razu po evencie. Dzięki temu zawsze będą pachnieć świeżością.
  • Przygotuj sobie podstawowy zestaw naprawczy na eventy (łatki TPU, nożyczki, klej, papier ścierny, odtłuszczacz, ewentualnie szara taśma do szybkiej reakcji).
  • Nigdy nie przechowuj kul na ziemi w magazynie (w szczególności w magazynie nieogrzewanym).
  • Używaj kul tylko na sztucznej i naturalnej trawie oraz na parkiecie. Unikaj betonu, piasku i tartanów.

Szkolenie z użytkowania kul

Kule Bumper Ball nie są skomplikowane w użytkowaniu i w serwisie. Jeżeli potrzebujesz podstawowego szkolenia serwisowego oraz z zakresu użytkowania kul Bumper Ball, zapraszamy na bezpłatne szkolenie.

Jeśli chcesz być na bieżąco z branżą wynajmu urządzeń rozrywkowych, zapisz się do naszego newslettera:


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gungan Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Krucza 96/10, 53-412 Wrocław , w celu korzystania z usługi Newsletter GunGan. Jestem świadomy/-ma swojego prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania oraz prawa do odwołania zgody w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem podanych przeze mnie danych z listy dystrybucyjnej Newsletter GunGan. 

Administratorem danych osobowych jest spółka Gungan Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Krucza 96/10, 53-412 Wrocław. Dane osobowe zbierane są w celu dostarczania zamówionego newslettera GunGan i nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 ustawy o ochronie danych osobowych. Abonent bezpłatnego newslettera GunGan ma prawo dostępu do treści podanych przez siebie danych oraz do ich poprawiania. Podanie danych osobowych przez abonenta newslettera GunGan jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania zamówionego newslettera GunGan. 
Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkem: Polityka prywatności

 

Dowiedz się więcej o Bumper Ball

Bubble Football — co to jest, gdzie kupić? Zasady gry

Bubble Football — co to jest, gdzie kupić? Zasady gry

Dlaczego warto zainteresować się Bubble Football i co czyni tę grę tak wyjątkową? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule! read more
Jak zorganizować zabawę z kulami Bumper Ball?

Jak zorganizować zabawę z kulami Bumper Ball?

Prosty przepis na udaną zabawę z kulami Bumper Ball. Organizacja ciekawych rozgrywek wśród przyjaciół i rówieśników. Doskonała zabawa na świeżym powietrzu podczas imprezy plenerowej. Zobacz, jak łatwo możesz zorganizować fantastyczne wydarzenie dzięki dmuchanym kulom Bumper Ball. read more
Bumper Ball – Budowa od A do Z

Bumper Ball – Budowa od A do Z

Jeżeli sądzisz, że kule Bumper Ball są skomplikowane w obsłudze i generują duże koszty związane z serwisem i magazynowaniem, to ten wpis jest dla Ciebie. read more
Co to jest Bubble Football? Czy warto inwestować w kule Bumper Ball ?

Co to jest Bubble Football? Czy warto inwestować w kule Bumper Ball ?

Czy zastanawiałeś się kiedyś czym jest Bubble Football? A może szukasz pomysłu na biznes i rozważasz inwestycje w kule bumper ball? W tym filmie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. read more
Dmuchane kule Bumper Ball TPU premium – jaki rozmiar wybrać?

Dmuchane kule Bumper Ball TPU premium – jaki rozmiar wybrać?

Każdy, kto decyduje się na zakup kul do Bubble Football – kul Bumper Ball TPU premium – prędzej czy później staje przed dylematem wyboru odpowiedniego ich rozmiaru. Niniejszy wpis powstał w celu ułatwienia podjęcia optymalnej decyzji zakupowej. read more