imagealt
Bubble Football to imprezowy hit, który z roku na rok podbija serca kolejnych miłośników aktywnej zabawy. Ta ciekawa alternatywa dla klasycznej piłki nożnej rozgrywana jest zarówno na wydarzeniach plenerowych, jak i w halach, a do jej zorganizowania wcale nie potrzeba dużych nakładów finansowych. Dlaczego warto zainteresować się Bubble Football i co czyni tę grę tak wyjątkową?

W tym artykule:

- opis i charakterystyka Bubble Football,

- porównanie Bubble Football, a Bumper Ball,

- wyjaśnienie zasad rozgrywki oraz jej strategii,

Bubble Football — co to jest?

Bubble Football (lub Bubble Ball Soccer) to nietypowy wariant gry w piłkę nożną. Od swojego tradycyjnego pierwowzoru różni się tym, że w przypadku Bubble Soccer wszyscy gracze poruszają się w dużych, dmuchanych kulach — na wierzchu pozostają jedynie nogi uczestników zabawy. Taka forma rozrywki może przypominać rozgrywkę klasycznej piłki nożnej lub być modyfikowana na różne sposoby. Liczą się nie zasady, lecz to, jak dobrze bawią się uczestnicy zabawy!

Czy Bubble Football oraz Bumper Ball jest tym samym?

Czy jest różnica między Bubble Football a Bumper Ball? Na rynku można spotkać się z wymiennym używaniem tych pojęć, jednak nie oznaczają one tego samego. Piłka nożna w dmuchanych kulach nosi nazwę Bubble Football — określenie to dotyczy formy aktywności, samej gry. Bumper Ball to z kolei dmuchane kule, w których poruszają się uczestnicy.

Zasady gry Bubble Football

W nazwie gry nie od parady znajduje się człon 'football'. Ten rodzaj rozrywki adaptuje reguły tradycyjnej piłki nożnej i nie wymaga od graczy uczenia się zupełnie nowych zasad gry. Dzięki temu w zabawie mogą brać udział także osoby, które nigdy wcześniej nie miały z nią styczności — wystarczy choćby pobieżne zaznajomienie się z klasyczną piłką nożną.

Poruszanie się w Bubble Football

Granie według znanych wszystkim reguł wcale nie czyni rozrywki nudną i przewidywalną! Poruszając się w dmuchanej kuli, trudniej o odebranie piłki przeciwnikowi czy wymijanie graczy przeciwnej drużyny. To jest jednak właśnie to, co czyni Bubble Football tak atrakcyjną formą zabawy. Zawodnicy umieszczeni w specjalnych sferycznych kulach, miękkich po nadmuchaniu, mogą bez przeszkód wbiegać w siebie nawzajem bez obaw o urazy. Bazując na naszym doświadczeniu, jesteśmy w stanie potwierdzić, że w grze Bubble Soccer nawet przypadkowa wywrotka może dostarczyć mnóstwo radości!

Drużyny w grze Bubble Football

Jeśli chodzi o składy w Bubble Football, możliwości są praktycznie nieograniczone. Drużyna wcale nie musi się składać z jedenastu osób — równie angażującą rozgrywkę zapewniają także mniejsze, kilkuosobowe zespoły. Brak jest ograniczeń także w przypadku przeciętnego wieku uczestników. W takiej grze chętnie spróbują sił starsze dzieci, nastolatkowie czy nawet dorośli. Bubble Football może być rozgrywane także przez dzieci w wieku przedszkolnym — dmuchana kula chroni tułów i głowę gracza przed urazami, co pozwala na intensywną oraz bezpieczną zabawę.

Miejsce rozgrywki Bubble Soccer

Klasyczna piłka nożna rozgrywana jest na boiskach, a gdzie można zorganizować Bubble Football? Odpowiedź brzmi: wszędzie! Ten rodzaj gry sprawdzi się w każdych warunkach, zarówno na hali, jak i w plenerze. Istnieją także specjalne, dmuchane areny do Bubble Soccera, które dodatkowo chronią uczestników przed urazami na skutek upadku i sprawiają, że rozgrywka dostarcza jeszcze więcej radości — skakanie po miękkim podłożu samo w sobie jest już świetną zabawą!

Bumper Ball — gdzie kupić?

Kule Bumper ball używane w rozgrywce Bubble Football to popularne atrakcje, które urozmaicą zabawę i znacząco zmniejszą ryzyko kontuzji podczas gry. Możesz je kupić także w sklepie GunGan! Nasze modele Bumper Ball wyróżniają się doskonałymi parametrami, trwałym i bezpiecznym systemem mocowania i wykonaniem z wysokiej klasy tworzywa TPU ze zwiększoną odpornością na rozdarcia. W ofercie GunGan znajdziesz zarówno pojedyncze egzemplarze, jak i całe zestawy dmuchanych kul — sam wybierasz, ilu uczestników chcesz zaprosić do wspólnej zabawy.

Same kule Bumper Ball nie wystarczą? Bez obaw — w naszym sklepie znajdziesz także bogatą gamę akcesoriów i dodatkowych atrakcji, które urozmaicą zabawę. Ochraniacze na kolana dla uczestników gry, dmuchana arena czy miękkie bramki do piłki nożnej — swobodnie rozwijaj i modyfikuj przestrzeń zabawy tak, jak pragniesz tego Ty i uczestnicy zabawy.