imagealt
Dmuchane zamki to klasyka plenerowych imprez zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. Aby zadbać o uczestników wydarzenia i zminimalizować ryzyko wypadków, należy dowiedzieć się, jak odpowiednio korzystać z tego rodzaju atrakcji. Podpowiadamy, jak zorganizować przestrzeń nie tylko beztroskiej, lecz także bezpiecznej zabawy na dmuchanych zamkach.

W tym artykule:

- bezpieczeństwo na dmuchanych zamkach,

- idealne miejsce na rozłożenie dmuchańca,

- procedury i zdrowy rozsądek,

- przechowywanie dmuchańców.

Bezpieczeństwo na dmuchanych zamkach

Barwne atrakcje w formie skakańców i dmuchanych zjeżdżalni są uwielbiane przez dzieci w każdym wieku. Jeśli planujesz wprowadzenie ich w przestrzeń festynu lub do oferty wypożyczalni sprzętu imprezowego, musisz poświęcić wystarczająco wiele uwagi kwestii poprawnego użytkowania ich i dbania o nie na co dzień. Podstawą są kontrole stanu dmuchańców. Przed wpuszczeniem uczestników zabawy na atrakcje należy sprawdzić, czy są one sprawne, na ich powierzchni nie ma rozdarć lub innych uszkodzeń struktury materiału, a wszystkie dmuchawy działają bez zarzutu.

ZESTAW Bumper Ball - dmuchane kule TPU premium standard 1,55 m 10 sztuk - 1
 • -1 170,00 zł
 • Pakiet
 • Na stanie
DOSTĘPNY OD RĘKI
15 990,00 zł 17 160,00 zł
Sprężysta kula do gry w Bubble Football. Najsolidniejszy model na rynku, czyli jak to mówią nasi klienci: „Mercedes wśród kul Bumper Ball”.
Bumper Ball TPU premium - kula dmuchana 1,55 m - 1
 • -51,00 zł
 • Na stanie
DOSTĘPNE
1 599,00 zł 1 650,00 zł
Sprężysta kula do gry w Bubble Football. Najsolidniejszy model na rynku, czyli jak to mówią nasi klienci: „Mercedes wśród kul Bumper Ball”. Pompka PK-501 nie jest w zestawie. Należy dokupić ją osobno.
ZESTAW Bumper Ball - dmuchane kule TPU premium mini 1,25m 10 sztuk - 1
 • -1 170,00 zł
 • Pakiet
Na zamówienie
14 990,00 zł 16 160,00 zł
Sprężysta kula do gry w Bubble Football. Najsolidniejszy model na rynku, czyli jak to mówią nasi klienci: „Mercedes wśród kul Bumper Ball”.
Bumper Ball TPU premium - kula dmuchana 1,25 m - 1
 • -51,00 zł
 • Na stanie
DOSTĘPNE
1 499,00 zł 1 550,00 zł
Sprężysta kula do gry w Bubble Football. Najsolidniejszy model na rynku, czyli jak to mówią nasi klienci: „Mercedes wśród kul Bumper Ball”. Pompka PK-501 nie jest w zestawie. Należy dokupić ją osobno.
Bramka Bubble Football 1,5 m - 1
 • Na stanie magazynowym zostało 2 szt
Ostatnie sztuki w magazynie
1 090,00 zł
Dmuchana, mobilna bramka do rozgrywek Bubble Football. Bramka ma 2 m szerokości, 1,5 m długości i 1,5 m wysokości. Zalecamy dokupienie do niej pompki elektrycznej.
Grzybki Bubble Football - 1
Na zamówienie
Bumper Ball
B4
109,00 zł
Grzybki służące do wyznaczania terenu boiska do Bubble Football/ Archery Tag. Zestaw zawiera 40 sztuk.
Ochraniacze na kolana Bubble Football - 1
Na zamówienie
65,00 zł
Ochraniacze na kolana – ochrona przed otarciami podczas rozgrywek z udziałem Bumper Ball. Jako producent najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo. Ochraniacze klasyczne amortyzują podczas nieprzewidzianego upadku w czasie zabawy. Elastyczne ściągacze ochraniaczy zapewniają o stabilnym utrzymaniu na kolanach w czasie biegu. Ochraniacze spełniają swoje...
Zestaw naprawczy - kule Bumper Ball - 1
 • Na stanie
Dostępne w magazynie
50,00 zł
Zestaw naprawczy do Bumper Ball, kul wodnych oraz do kuli Zorb. Zestaw naprawczy składa się z: - czterech przezroczystych łatek do klejenia dziur, - tubki kleju żelowego, szybkoschnącego, - papieru ściernego, - klucza do odkręcania korków.
Zawór / korek do urządzeń dmuchanych - 1
 • Na stanie
Dostępne w magazynie
Akcesoria do dmuchańców
B6
43,90 zł
Zawór pasujący do wszystkich urządzeń dmuchanych nie wymagających stałego dopływu powietrza. 
Używana bramka Bubble Football 1,5 m - 1
 • -12%
 • Na stanie magazynowym zostało 2 szt
Ostatnie sztuki w magazynie
Używane dmuchańce
B8-just
959,20 zł 1 090,00 zł
Używana dmuchana, mobilna bramka do rozgrywek Bubble Football. Bramka ma 2 m szerokości, 1,5 m długości i 1,5 m wysokości. Zalecamy dokupienie do niej pompki elektrycznej. Stan 4/5.

Gdzie rozłożyć dmuchany zamek, by zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom zabawy?

By zadbać o bezpieczeństwo dzieci, musisz poświęcić szczególną uwagę doborowi miejsca, w którym rozłożona zostanie atrakcja. Jest to ważne z kilku powodów. Po pierwsze, miejsce zabawy powinno być bezpieczne dla uczestników zabawy. Poprawnie usytuowane zamki dmuchane nie będą też narażone na uszkodzenia. Nie należy rozkładać atrakcji na podłożu o zbyt dużej pochyłości, którego specyfika uniemożliwia poprawne zabezpieczenie atrakcji przed podmuchami wiatru. W pobliżu miejsca zabawy nie powinny znajdować się źródła ognia czy elementy instalacji elektrycznej. Zaleca się zachowanie przynajmniej dwumetrowego odstępu od pozostałych atrakcji, murów czy innych obiektów. W celu prawidłowego przymocowania urządzenia należy wykorzystać sposób zalecany przez sprzedawcę danej atrakcji.

Jakie procedury bezpieczeństwa powinny być wprowadzone na placach zabaw z dmuchanymi zamkami?

Pamiętaj, że żeby zadbać o uczestników zabawy, należy upewnić się, że w dzień wydarzenia występują sprzyjające jej warunki atmosferyczne. Rozkładania dmuchańców należy unikać, gdy na zewnątrz wieje porywisty wiatr, występują obfite opady deszczu lub burze. Śledź prognozy — jeśli na dzień imprezy zapowiadane są złe warunki pogodowe na zabawę w plenerze, zrezygnuj z umiejscawiania atrakcji na zewnątrz. 

Jeśli nie wieje silny wiatr, a pogoda pozwala bez przeszkód i bezpiecznie bawić się na dmuchanej zjeżdżalni czy zamku, możesz zaprosić uczestników do wspólnej zabawy. Pamiętaj, by przed wpuszczeniem ich na teren atrakcji sprawdzić, czy nie mają ze sobą rzeczy, które mogłyby uszkodzić obiekt lub stanowić zagrożenie dla innych — plastikowych zabawek, źródeł ognia lub metalowych bądź szklanych akcesoriów, na przykład biżuterii czy okularów. Kolejną kwestią jest ubiór. Przed wejściem na dmuchaną zjeżdżalnię lub zamek goście muszą zdjąć obuwie i odzież wierzchnią, a także zabezpieczyć ostre, wystające przedmioty (m.in. zamki, guziki lub broszki). Dzieci nie powinny zjeżdżać na suchej, nagrzanej zjeżdżalni bez koszulek, zaleca się także założenie do zabawy długich spodenek.

Każdorazowo uczestnicy powinni zostać poinstruowani o tym, jak należy się zachowywać podczas korzystania z atrakcji, by uniknąć wypadków. Maluchy nie powinny zbyt mocno zderzać się ze sobą podczas skakania lub równocześnie zjeżdżać na torze przeznaczonym dla jednej osoby. Należy także dopilnować, by co bardziej energiczne malce nie próbowały wspinać się na ścianki dmuchanej konstrukcji. Jeśli w zabawie na dmuchanej zjeżdżalni bierze udział kilkoro dzieci, dobrym pomysłem będzie wyznaczenie konkretnych odstępów czasowych pomiędzy momentami wejścia na atrakcję kolejnych osób.

Przechowywanie dmuchanych zamków — o czym należy pamiętać?

Dbanie o bezpieczeństwo użytkowników atrakcji musi uwzględniać również specjalną troskę o stan dmuchanej konstrukcji. Właściciel sprzętu musi upewnić się, że odpowiednio go przechowuje. W pobliżu nieużywanych aktualnie dmuchańców nie powinny się znajdować żadne ostre przedmioty, źródła ognia bądź inne obiekty stanowiące ryzyko dla integralności materiału. Dobrym pomysłem będzie przechowywanie atrakcji w specjalnie przeznaczonym na nią pokrowcu.

Dmuchane atrakcje powinny być składowane w suchym miejscu, na przykład w magazynie. Po każdym zakończeniu zabawy atrakcję warto odkurzyć, a w razie potrzeby — uprzednio ją wysuszyć. Dmuchańce należy także myć z wykorzystaniem detergentów (na przykład płynu do szyb), aby zapobiec rozwojowi pleśni czy gromadzenia się brudu na powierzchni materiału.

Bezpieczne dmuchane zamki? Tylko od sprawdzonego dystrybutora

W GunGan wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo uczestników zabawy na dmuchańcach, dlatego w naszej ofercie znajdziesz starannie zaprojektowane i wykonane z wysokiej klasy materiałów dmuchane skakańce, zjeżdżalnie czy place zabaw. Do każdej naszej atrakcji dostarczamy komplet przedmiotów i narzędzi potrzebnych do prawidłowego zamocowania obiektu, takich jak liny czy śledzie. Większość dmuchańców GunGan dostarczana jest do klienta wraz z dmuchawą o odpowiedniej mocy. Do każdej naszej atrakcji dołączamy komplet dokumentów (w tym atest i dokumentację techniczno-ruchową), która pozwoli Ci odpowiednio rozłożyć dmuchańca i poprawnie z niego korzystać.