- Ile wytrzymuje dmuchaniec?
- Wybierz solidny produkt
- Używanie zgodnie z przeznaczeniem
- Odpowiednia konserwacja i przechowywanie
- Co jeszcze wpływa na trwałość dmuchańca?
Zakup dmuchanego zamku, zjeżdżalni, toru przeszkód lub innej konstrukcji może szybko się zwrócić - wystarczy dobry pomysł na ich wykorzystanie. Wybór wysokiej jakości produktu, jego prawidłowe użytkowanie i konserwacja wpływają na żywotność materiału i całego urządzenia. Sprawdź, ile wytrzymuje dmuchaniec i co zrobić, by korzystać z niego jak najdłużej!
Ile wytrzymuje dmuchaniec?
Prawidłowo użytkowany dmuchaniec powinien wytrzymać minimum 5 lat. To kryterium dla dmuchańców komercyjnych, wykonanych z solidnych materiałów, właściwie przechowywanych i konserwowanych. Żywotność dmuchańca może być oczywiście dłuższa. Zdarzają się bowiem konstrukcje, które nawet po 10 latach zachowują swoje właściwości i wciąż pozostają w doskonałym stanie technicznym. Tak naprawdę nie istnieje limit wykorzystywania takiej konstrukcji. Co więcej, można wiele zrobić, by przedłużyć okres jej użytkowania. Najlepiej wziąć to pod uwagę już na etapie zakupu urządzenia.
Wybierz solidny produkt
Przede wszystkim przy wyborze tego typu atrakcji dla dzieci i dorosłych kieruj się jakością. Dmuchańce Gangaru wykonane zostały z solidnego materiału PVC, który wykazuje wysoką odporność na rozerwanie i blaknięcie pod wpływem promieni słonecznych. Zawsze sprawdzaj certyfikaty bezpieczeństwa. Dzięki temu zapewnisz sobie duże prawdopodobieństwo długiej eksploatacji dmuchańca.
Używanie zgodnie z przeznaczeniem
Każdy dmuchaniec ma określoną maksymalną liczbę uczestników, którzy mogą na nim jpersoneluednocześnie przebywać. Dzieci powinny pozostawać pod opieką rodziców, słuchać uwag i bawić się zgodnie z obowiązującymi zasadami - bez popychania i innych niebezpiecznych zachowań. Przed wejściem na konstrukcję odstawiają napoje i jedzenie oraz zdejmują buty - skakanie i inne aktywności dopuszczalne są w skarpetkach. Zjeżdżają tylko w prawidłowej pozycji - zawsze nogami w dół, nigdy głową. To ważne zasady, które wpływają na bezpieczeństwo zarówno uczestników, jak i samego dmuchańca.
Należy też pilnować, by dzieci nie wnosiły na konstrukcję ostrych lub twardych przedmiotów, które mogłyby uszkodzić materiał, takich jak łańcuszki, okulary, zegarki, paski, elementy odzieży z ćwiekami itp.
Niezwykle istotną kwestią jest odpowiednie mocowanie dmuchańca - za pomocą kotew do podłoża lub jego odpowiednie obciążenie. Urządzenie powinno być prawidłowo rozstawione i zabezpieczone także od zewnątrz, np. taśmą ostrzegawczą. Przestrzeganie tych zasad pozwala uniknąć utraty właściwości, a nawet zniszczenia sprzętu.
Odpowiednia konserwacja i przechowywanie
Dmuchana konstrukcja poza sezonem powinna być odpowiednio przechowywana. Konieczne jest znalezienie suchego miejsca, z daleka od ostrych przedmiotów, źródła ognia, wysokiej i niskiej temperatury, a także mrozu i pleśni.
Bardzo ważnym czynnikiem w dbałości o dmuchaniec jest regularna wymiana części eksploatacyjnych. Elementy w takich konstrukcjach mają różną trwałość. Na przykład dmuchane zamki i zjeżdżalnie powinny mieć okresowo wymieniane ślizgi i schodki. Zapewnia to nie tylko bezpieczeństwo dzieci, ale też dłuższy czas eksploatacji produktu. To ważne, ponieważ każdy dmuchaniec, niezależnie od jakości projektu i wykonania, po latach użytkowania wymaga uwagi i pewnych działań, które przedłużą jego trwałość.
Materiał dmuchanej konstrukcji powinien być regularnie czyszczony za pomocą detergentu i ściereczki z mikrofibry. W zachowaniu jego atrakcyjnego wyglądu pomoże nabłyszczanie. Okresowa kontrola szwów i odbarwień, a także zapobieganie drobnym ubytkom w materiale pozwoli szybko zareagować w razie pojawienia się jakichkolwiek nieprawidłowości, a co za tym idzie jak najdłużej zachować dobry stan techniczny dmuchańca.
Co jeszcze wpływa na trwałość dmuchańca?
Na okres użytkowania dmuchańca wpływ mają też inne czynniki, takie jak intensywność eksploatacji czy sposób jego wykorzystywania. Nie zawsze mamy wpływ na postępowanie klienta, np. wynajmującego konstrukcję na event firmowy, festyn lub inną imprezę plenerową. Aby zapobiec nieprzyjemnym sytuacjom, warto w umowie wynajmu jasno określić zasady wykorzystywania produktu, wdrożyć praktykę podpisywania protokołów zdania i odbioru sprzętu, a w razie potrzeby wyciągać ustalone w umowie konsekwencje.
Tak naprawdę to, ile wytrzyma Twoja dmuchana konstrukcja i w jakim stanie technicznym pozostanie, w dużej mierze zależy od Ciebie. Trzymanie się tych kilku zasad: użytkowanie zgodnie z przeznaczeniem, właściwe przechowywanie, konserwacja i okresowa wymiana elementów eksploatacyjnych, a także edukowanie klientów w zakresie odpowiedniego użytkowania sprawi, że Twój dmuchaniec zapewni rozrywkę dzieciom i nie tylko przez maksymalnie długi czas!