imagealt
W tym artykule:

- Zakup od producenta - jaka jest cena dmuchańców?

- Dlaczego warto kupić dmuchańca na własność?

- Ile kosztuje dmuchaniec?

Zakup dmuchańca - cena czy jakość?

Zakup od producenta - jaka jest cena dmuchańców?

Gigantyczne zjeżdżalnie, zamek do skakania, tory przeszkód, ogromny park rozrywki - zakup dmuchańca na własność to inwestycja, która się opłaca. Ile kosztuje dmuchaniec od producenta? Cenniki różnych firm mogą się znacznie od siebie różnić. Sprawdź, jakie czynniki wziąć pod uwagę przy zakupie urządzenia i dlaczego cena dmuchańca nie powinna być jedynym kryterium wyboru!

Dlaczego warto kupić dmuchańca na własność?

Zakup zjeżdżalni dmuchanej, placu zabaw czy innej konstrukcji pod wynajem to świetny pomysł na biznes. W obfitującym w imprezy plenerowe sezonie letnim taka inwestycja może zwrócić się już po dwóch miesiącach. Zysk ze sprzedaży biletów stanie się wtedy naprawdę odczuwalny.

Na kupno dmuchańca dla dzieci i dorosłych decydują się też organizatorzy cyklicznych imprez, kluby dziecięce, a nawet przedszkola i szkoły. Jeśli taka atrakcja jest często wykorzystywana, kupno może okazać się o wiele bardziej opłacalne niż wynajem. Do tego masz pewność, że zakupiona od sprawdzonego producenta dmuchańców konstrukcja wyróżnia się wysoką jakością i zapewnia bezpieczeństwo zabawy.

Ile kosztuje dmuchaniec?

Najtańszy zamek dmuchany kupisz już za około 8.000-9.000 zł. Nieco tańsze są małe konstrukcje przeznaczone dla najmniejszych dzieci. Dmuchana zjeżdżalnia jest urządzeniem większym, a jej ceny zaczynają się od około 10.000 zł. Czym bardziej skomplikowane dmuchańce, tym cena jest wyższa. Więcej zapłacisz też za ciekawą atrakcję tematyczną. Najdroższe zjeżdżalnie kosztują ponad 20.000 zł.

Zdecydowanie większymi modelami są tory przeszkód. To ogromne konstrukcje - niektóre z nich mają długość nawet 30 metrów. Przeznaczone dla dzieci i dorosłych, mają bardzo szeroki zakres cenowy - od 15.000 zł za krótki tor, nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych za długie, skomplikowane konstrukcje. 

Rozległą grupą oferowanych atrakcji są dmuchańce do rywalizacji. To produkty bardzo różne pod względem konstrukcji, dlatego też znacząco różnią się ceną. Zaletą tego typu rozwiązań jest możliwość dobrej zabawy nawet przy prostych zestawach. Najwięcej kosztują dmuchańce z mechanizmami, nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Tak naprawdę oferta producenta urządzeń dmuchanych jest bardzo rozległa. Nie sposób nie wspomnieć też o nieco droższych dmuchańcach wodnych czy o ogromnych parkach rozrywki, których cena oscyluje wokół 500 tys. złotych.

Zakup dmuchańca - cena czy jakość?

Dmuchane zamki, zjeżdżalnie i parki znajdziesz na rynku nawet za 5.000 zł. W tej cenie oferta polskiego producenta dmuchańców obejmuje jedynie małe konstrukcje dla najmłodszych dzieci. Zakup dmuchańca w tak niskiej cenie może wydawać się kuszące. Przed ostateczną decyzją warto wziąć jednak kilka kwestii pod uwagę.

Pierwsza to bezpieczeństwo. To, ile kosztuje dmuchaniec, w dużej mierze uzależnione od nadzoru nad procesem projektowym i produkcyjnym jaki sotsowany jest w Gangaru. Dmuchańce te posiadają atesty i certyfikaty nadawane takim zabawkom przez Unię Europejską. To właśnie te oznaczenia dają gwarancję, że dmuchaniec jest bezpieczny.

Drugą kwestią jest trwałość i wytrzymałość produktu. Kupując od polskiego producenta Gangaru zamków dmuchanych, masz pewność wykonania z odpornego na uszkodzenia i przetarcia materiału PCV. Dmuchańce najwyższej jakości z oferty Gangaru posłużą przez wiele sezonów. Tymczasem tanie modele mogą zepsuć się już po kilku użyciach, a skorzystanie z reklamacji u zagranicznego producenta może okazać się problematyczne.

Wniosek: niska cena dmuchańca nie powinna być jedynym kryterium wyboru. Zdecydowanie lepiej zainwestować w jakość i zapewnić uczestnikom bezpieczeństwo, a sobie zysk na dłużej.