imagealt

Proces projektowania dmuchańca: Od pomysłu do realizacji

Każda barwna, dopracowana atrakcja dmuchana ma swoje źródło w dobrym pomyśle. Jednak jak zamienić koncepcję na dmuchaniec w fizyczny produkt? Zadanie to nie jest łatwe i wymaga sporej wiedzy, zarówno na temat designu, jak i technik produkcji oraz kwestii związanych z bezpieczeństwem zabawy. Pomoc doświadczonego producenta dmuchańców może uczynić tę drogę dużo łatwiejszą do przebycia. W Gangaru (GunGan) już od dekady pomagamy klientom

W tym artykule:

- Zaprojektowanie dmuchanych atrakcji od zera czy personalizacja produktu?
- Projektowanie konstrukcji dmuchańca — jak wymyślić przestrzeń świetnej zabawy?
- Jak dobrać tematykę dmuchanej atrakcji?
- Jak dobrać kolorystykę atrakcji dmuchanej?
- Wyjątkowe dmuchańce Wrocław — poznaj ofertę Gangaru (GunGan)

Zaprojektowanie dmuchanych atrakcji od zera czy personalizacja produktu?

Na początku warto przypomnieć sobie, jaka jest różnica między tworzeniem nowego projektu a personalizowaniem już istniejącego. W przypadku tego pierwszego zwykle mamy tylko powierzchowną koncepcję, która dopiero będzie musiała zostać uzupełniona o wszelkie techniczne detale. Personalizacja to z kolei modyfikacja już istniejącego projektu. Może obejmować takie kroki jak umieszczenie na atrakcji nowego nadruku lub zaprojektowanie wybranego modelu w innym schemacie kolorystycznym.

Która z tych opcji jest lepsza? To zależy od Twoich oczekiwań oraz potrzeb biznesu.

  • Jeśli zależy Ci na możliwości jak najlepszego dopasowania atrakcji do Twojej działalności i pragniesz na przykład stworzyć własny dmuchany park rozrywki, zdecydowanie się na zaprojektowanie atrakcji od zera da Ci najwięcej możliwości.

  • Jeśli jednak już istniejące modele dmuchanych zamków w pełni Ci odpowiadają, ale chciałbyś nadać im określony schemat barw (np. pasujący do identyfikacji wizualnej firmy), personalizacja to optymalny krok.

Projektowanie konstrukcji dmuchańca — jak wymyślić przestrzeń świetnej zabawy?

Dmuchańce występują w wielu formach. Na rynku dostępne są zarówno klasyczne zamki czy zjeżdżalnie dmuchane, jak i rzadziej spotykane modele — place zabaw, parki wodne, tory przeszkód czy dmuchańce do rywalizacji. Jednym z pierwszych kroków procesu projektowania atrakcji powinno być zdecydowanie się na rodzaj konstrukcji. Tu także wiele zależy od Twoich oczekiwań.

Jeśli prowadzisz obwoźny wynajem dmuchańców, udostępniając je na pikniki rodzinne, przyjęcia urodzinowe czy imprezy firmowe, możesz postawić na klasyczne modele, które cieszą się popularnością i są chętnie wynajmowane przez klientów. Będą to tradycyjne zamki dmuchane, zjeżdżalnie, suche baseny oraz konstrukcje typu combo.

Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, co wyróżni Twój biznes na rynku i uczyni go jedynym w swoim rodzaju, zastanów się dokładnie nad pożądanym kształtem atrakcji, a następnie skonsultuj swój projekt z doświadczonym producentem dmuchańców.

Jak dobrać tematykę dmuchanej atrakcji?

Pojęcie tematyki atrakcji odnosi się do motywu, w jakim utrzymane są dekoracje 2D i 3D w danym modelu. Jest to ważny krok na drodze do zaprojektowania własnego dmuchańca. Zastanów się, jaka tematyka może pasować do miejsca, w którym chcesz ustawić swój dmuchaniec. Możesz też dopasować motyw atrakcji do stylistyki charakterystycznej dla Twojej marki.

Jak dobrać kolorystykę atrakcji dmuchanej?

Połączenia kolorystyczne mają ogromny wpływ na to, jak odbieramy dmuchane atrakcje. Intensywne kolory i ciekawe ich kombinacje sprawiają, że dmuchana zjeżdżalnia, plac zabaw czy tor przeszkód już z daleka przyciągają wzrok. Wystarczy rzut oka, aby wiedzieć, że czeka nas doskonała zabawa! Interesujące połączenia barw i wzorzyste struktury sprawią także, że atrakcja będzie świetnie prezentować się na materiałach promocyjnych firmy.

Jeżeli chcesz, by zamki, zjeżdżalnie, dmuchane tory przeszkód czy inne atrakcje stały się wizytówką Twojego biznesu, koniecznie musisz zadbać o odpowiednią kolorystykę. Najłatwiej zainspirować się tu identyfikacją wizualną firmy — dominującymi i dopełniającymi kolorami. Taka atrakcja pozwoli Ci zwiększyć widoczność na rynku, ubarwiać firmowe imprezy integracyjne i jeszcze skuteczniej budować skojarzenia z Twoją marką.

Wyjątkowe dmuchańce Wrocław — poznaj ofertę Gangaru (GunGan)

Świetna zabawa zaczyna się od dobrego pomysłu! Wejdź na wyższy poziom rozrywki z dmuchańcami GunGan i przekonaj się, jak proste może być zaprojektowanie lub spersonalizowanie atrakcji dmuchanej. Nasze produkty już od 10 lat pojawiają się na wydarzeniach plenerowych na terenie Wrocławia i w całej Polsce — w parkach rozrywki, na firmowych imprezach integracyjnych i na wielu innych eventach dla dzieci i dorosłych. jesteśmy też jedną z doświadczonych firm oferujących możliwość personalizacji dmuchańca lub zaprojektowanie go zupełnie od zera.

Masz pomysł na dmuchaniec i chcesz go zrealizować? A może potrzebujesz pomocy w „doszlifowaniu” swojej koncepcji i przydałaby Ci się rozmowa z doświadczonym producentem atrakcji dmuchanych? Nie czekaj i skontaktuj się z nami — napisz na kontakt@gangaru.pl. Do usłyszenia!