imagealt
Archery Tag to gra zręcznościowa, która zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. W Archery Tag można grać na wiele sposobów, ale najczęściej spotykana wersja to połączenie łucznictwa, ze znaną nam z czasów dzieciństwa grą w dwa ognie. Przy użyciu specjalnych, atestowanych strzał z miękką, gąbkową końcówką uczestnicy zabawy mogą strzelać do siebie nawzajem, czując się przy tym jak łucznicy podczas prawdziwej bitwy, ale bez żadnych obaw o własne bezpieczeństwo. Archery Tag to doskonała inwestycja dla osób działających w branży eventowej. Dzięki stosunkowo niskim cenom zakupu oraz przyzwoitym stawkom wynajmu – zwrot z inwestycji jest bardzo zadowalający. Warianty Archery Tag mogą się od siebie różnić, ale podstawowe elementy zestawu zwykle pozostają takie same.

Strzały do Archery Tag

To bezsprzecznie najważniejszy element zestawu. Do wyboru mamy dwa modele.

Strzała pacynka ma płaską końcówkę. Jej długość to około 87 cm, promień jest wykonany z wysoce elastycznego i wytrzymałego włókna węglowego. Zamiast grotu mamy płaską, piankową końcówkę, którą w razie zużycia można łatwo wymienić. Ten rodzaj strzał jest zalecany przy rozgrywkach dzieci, młodzieży oraz kobiet, ze względu na niższą prędkość lotu oraz niższą odczuwalność uderzeń.

Strzała szybka różni się od poprzedniej znacznie wyższą prędkością lotu, ze względu na swoje opływowe kształty. Dzięki niej gra będzie dostarczała więcej adrenaliny, a jej dynamika będzie większa – dlatego jest polecana przy męskich rozgrywkach.

Niezależnie od tego jakie końcówki Państwo wybiorą, koniecznie trzeba zwracać uwagę na to, żeby kupować tyko bezpieczne i przetestowane strzały do Archery Tag z orzeczeniem technicznym. Pod żadnym pozorem nie można strzelać nimi z łuku bloczkowego, ani z żadnego łuku, którego siła naciągu przekracza 28 lbs, czyli około 13 kg. 

Łuki do Archery Tag

Łuki Archary Tag są jednoczęściowe, odpowiednie zarówno dla osób lewo, jak i praworęcznych. Ich zaletą jest duża wytrzymałość (na przykład na przypadkowe nadepnięcia) oraz wysoka elastyczność. Są dostępne w trzech wariantach: 18 lbs, 22 lbs i 26 lbs.

Łuki o najniższej sile naciągu przeznaczone są do rozgrywek młodszych uczestników zabawy – głównie dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Siła naciągu to około 7 kg. W przypadku towarzystwa mieszanego (młodzież + starsi) sugerujemy wybór opcji „środkowej”. Jeśli celujesz natomiast w wieczory kawalerskie oraz męski rozgrywki, gdzie adrenalina i dynamika gry są najbardziej pożądane - wybierz łuki o sile naciągu 26 lbs.

Podsumowując: 

Przedział wiekowy 10 - 15 lat: 18 lbs (127 cm)

Przedział wiekowy 13 - 99 lat: 22 lbs (159 cm)

Przedział wiekowy 15 -65 lat: 26 lbs (159 cm)

imagealt
imagealt

Tarcze do Archery Tag

To specjalnie zaprojektowane, pięciopunktowe tarcze, składane i bardzo wytrzymałe. Po celnym trafieniu strzałą - okrąg wypada z tarczy. Radzimy unikać tarcz wielowarstwowych, które po niedługim czasie użytkowania często zaczynają się rozklejać.

Zamiast zwykłych tarcz polecamy również sprawdzenie Archery Tag Target. To duża, dmuchana tarcza z lewitującymi piłeczkami, do których strzelają zawodnicy. Kto ustrzeli ich najwięcej – wygrywa! Ta atrakcja plenerowa świetnie nadaje się na imprezy integracyjne i firmowe, pikniki rodzinne, festyny, ale też na mniejsze eventy. To doskonała rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dla młodzieży i dorosłych.

Maski ochronne do Archery Tag

Chronią twarz przed niechcianym spotkaniem ze strzałą. Polecamy szczególnie maski V-force, które są bardzo trwałe i wystarczą na wiele eventów. Dodatkowo niebanalne kolory masek pozwolą na łatwe rozróżnienie współzawodników od wrogów. 

Ochraniacze do Archery Tag

W celu zapewnienia pełnego komfortu gry - zalecamy zaopatrzenie się w porządne ochraniacze na palce i przedramiona. Dzięki nim unikamy otarć na palcach, a ramiona uchronimy przed przypadkowym starciem z rozpędzoną cięciwą. Żelowe ochraniacze palców do Archery Tag zapewniają najlepszą przyczepność i brak konieczności stosowania rękawic ochronnych. 

Przeszkody do Archery Tag

Można się za nimi schronić przed pociskami w trakcie bitwy. Najlepiej sprawdzają się dmuchane przeszkody odporne na wszelkie warunki atmosferyczne. Dla idealnej dynamiki gry wystarczy umieścić po 3 przeszkody po każdej stronie boiska. Warto dodać, że w tej roli świetnie sprawdzają się również kule Bumper Ball, które razem z Archery Tag stanowią świetny zestaw rozrywkowy.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego: GunGan.pl. Na stronach poszczególnych produktów znajdą Państwo dodatkowe informacje, będzie też można dokonać ewentualnych zakupów.

imagealt

Jeśli chcesz być na bieżąco z branżą wynajmu urządzeń rozrywkowych - zapisz się do naszego newslettera:


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gungan Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Krucza 96/10, 53-412 Wrocław , w celu korzystania z usługi Newsletter GunGan. Jestem świadomy/-ma swojego prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania oraz prawa do odwołania zgody w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem podanych przeze mnie danych z listy dystrybucyjnej Newsletter GunGan. 

Administratorem danych osobowych jest spółka Gungan Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Krucza 96/10, 53-412 Wrocław. Dane osobowe zbierane są w celu dostarczania zamówionego newslettera GunGan i nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 ustawy o ochronie danych osobowych. Abonent bezpłatnego newslettera GunGan ma prawo dostępu do treści podanych przez siebie danych oraz do ich poprawiania. Podanie danych osobowych przez abonenta newslettera GunGan jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania zamówionego newslettera GunGan. 
Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkem: Polityka prywatności

 

Dowiedz się więcej o dmuchańcach

Ile kosztuje wynajem dmuchańca? Sprawdzamy ceny!

Ile kosztuje wynajem dmuchańca? Sprawdzamy ceny!

Cena wynajmu dmuchańca - zamku, zjeżdżalni itp. na imprezę zależy m.in. od rodzaju atrakcji i lokalizacji wypożyczalni. Sprawdź, ile to kosztuje! read more
Gry i zabawy na świeżym powietrzu dla dorosłych - 5 pomysłów na atrakcje zespołowe

Gry i zabawy na świeżym powietrzu dla dorosłych - 5 pomysłów na atrakcje zespołowe

Wyjazd integracyjny, spotkanie po latach, a nawet zwykły weekendowy wypad z przyjaciółmi za miasto to doskonała okazja do wspólnej zabawy. W końcu kto powiedział, że dorośli nie mogą się bawić? Poznaj 5 niebanalnych pomysłów na gry i zabawy plenerowe dla każdego! read more
Pomysł na niebanalną integrację pracowników – dmuchańce do rywalizacji dla każdego

Pomysł na niebanalną integrację pracowników – dmuchańce do rywalizacji dla każdego

Dmuchane urządzenia do rywalizacji to świetna alternatywa dla paintballa, escape roomów czy imprez. Poznaj sposoby na integrację pracowników! read more
Od pomysłu do realizacji biznesu — produkcja dmuchańców na zamówienie

Od pomysłu do realizacji biznesu — produkcja dmuchańców na zamówienie

Dmuchaniec wykonany specjalnie na potrzeby Twojej działalności to świetny sposób na zwiększenie rozpoznawalności marki i budowanie pozytywnych skojarzeń z nią. Sprawdź, jak zaprojektować taką atrakcję! read more
Jak autorskie projekty dmuchańców Gangaru wyróżniają Twoją firmę na rynku?

Jak autorskie projekty dmuchańców Gangaru wyróżniają Twoją firmę na rynku?

Jeśli jednak masz swój własny pomysł na projekt dmuchańca i pragniesz go zrealizować, również możemy Ci w tym pomóc. Sprawdź, jak pomagamy naszym klientom rozwijać biznes w branży rozrywkowej z pomocą wyjątkowych atrakcji. Odpowiedź może tkwić w ofercie polskiego producenta dmuchańców - Gangaru. Więcej w tym artkule. read more
Nowości i bestsellery od producenta Gangaru (GunGan)

Nowości i bestsellery od producenta Gangaru (GunGan)

Zaprojektowaliśmy dmuchańce, by przynosiły zyski i bawiły Twoich klientów podczas imprez plenerowych w sezonie, i nie tylko. Odkryj nasze propozycje nowości zaprojektowanych, by spełniały oczekiwania najbardziej wymagających. read more
Proces projektowania dmuchańca: Od pomysłu do realizacji

Proces projektowania dmuchańca: Od pomysłu do realizacji

Zobacz jak powstają najciekawsze pomysły. Design i bezpieczeństwo są bardzo ważne w branży dmuchańców. Dowiedz sięw jaki sposób możesz dostosować projekt do swoich potrzeb. read more
Zaprojektowane, by przynosić radość — sprawdzone zabawy na dmuchańcach

Zaprojektowane, by przynosić radość — sprawdzone zabawy na dmuchańcach

Kolorowe konstrukcje pobudzają wyobraźnię i pozwalają dzieciom przeżywać wyjątkowe przygody podczas emocjonującej, ale i w pełni bezpiecznej rozrywki. Na tych atrakcjach można bawić się na setki sposobów i nigdy się nie nudzić! Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób można pokręcić zabawę na dmuchańcach, zapraszamy do lektury. read more